POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII
Sekcja popularyzacji astronomii
Na tej stronie znajdziemy informacje o rozmaitych imprezach typu piknikowego i nie tylko, na których część lub całość "aktywności" jest związana z astronomią.
Atrakcyjna forma sprzyja przybyciu indywidualnie lub całą rodziną, a także rozbudzeniu zainteresowania dzieci astronomią lub ogólnie nauką.
prezentacje i inne materiały
zrób to sam
pokazy w szkołach
imprezy otwarte
wykłady
różności
osekcji
Warszawa - Wawer, 21.06.2014 - Wawerska Noc Naukowa
Dzielnicowa impreza popularnonaukowa.
Informacje na forum PTMA
W imprezie organizowanej przez KlubKultury "Anin" uczestniczyło szereg jednostek, m.in. Instytut Badań Jądrowych w Świerku. Obserwacje nieba nie udały się z powodu zachmurzenia, jednak mieliśmy też szereg pokazów dziennych, które cieszyły się sporym powodzeniem.
Przeźmierowo, 15.06.2014 - Odpust
Popularyzacja astronomii w ramach festynu odpustowego
Informacje na forum PTMA o/Gliwice,
Pokaz plam słonecznych, protuberancji oraz obiektów ziemskich w ramach "spotkań z nauką" na zaproszenie Parafii w Przeźmierowie. Duże zainteresowanie ze strony mieszkańców, kompetentnie prowadzone pokazy.
Gliwice, 14.06.2014 - "Industriada"
Magiczna Industriada pod Radiostacją
Miejsce: zabytkowa Radiostacja w Gliwicach
Informacje na forum PTMA o/Gliwice,
Pokaz nieba w ramach "Industriady" - Święta Szlaku Zabytków Techniki. Mimo zmiennej pogody odwiedzający dopisali - oglądano na przemian Słońce i elementy najwyższego na świecie drewnianego masztu radiostacji.
Warszawa, 31.05.2014 - Piknik Naukowy
Największa w Europie plenerowa impreza popularnonaukowa, ponad 200 wystawców
Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
Informacje na formu PTMA: film, foto-relacja, więcej relacji,
Uczestnicy w ogromnej liczbie wychodzili od nas zdecydowanie usatysfakcjonowani, dzięki starannym przygotowaniom i kompetetnej załodze stoiska, złożonej z osób z PTMA oraz nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Legionowie.
Szczecin, 24-25.05.2014 - Perły Wiosennego Nieba i Piknik Pasji
Dwie bardzo udane imprezy PTMA o/Szczecin
Informacje na stronie PTMA o/Szczecin
Pracowity weekend dla osób z PTMA: pokaz nieba oraz uczestnictwo w "Pikniku Pasji", stanowiącym mini-targi organizacji pozarządowych. Obie imprezy były dużym sukcesem, dzięki starannemu przygotowaniu i kompetencji kolegów ze Szczecina.
Warszawa, 19.05.2014 - Noc Muzeów
Jedna z imprez w ramach Nocy Muzeów, odbywającej się w ponad 100 miastach.
Miejsce: Muzeum Techniki w Warszawie
Informacje na forum PTMA
Członkowie PTMA uczestniczyli w pokazach podczas "Nocy Muzeów" w Muzeum Techniki w Warszawie. Prowadzono obserwacje teleskopowe z balkonu Pałacu Kultury, był także średniowieczny zegar astronomiczny w wersji interaktywnej wydrukowanej w 3D.
Krosno, 9.05.2014 - Pokaz nieba i multimedialna podróż
Miejsce: Biblioteka Pobliczna w Krośnie
Informacje na forum PTMA
Multimedialna podróż kosmiczna w bibliotece, zrealizowana za pomocą autorskich zdjęć Wiesława Słotwińskiego. Dla dzieci i młodzieży niezapomniane spotkanie z autorem zdjęć i z innymi pasjonatami astronomii. Wieczorem udany pokaz nieba.